Kurumsal

KME Group dünyanın en büyük yarı ve bitmiş mamul bakır ve bakır alaşım üreticisidir. Avrupanın farklı noktlarındaki endüstriyel alandaki geçmişi KME firmasını günümüzde konusunda lider pozisyona getirmiştir. KME firması Avrupanın 5 ülkesinde ve bu ülkelerde toplam 16 stratejik noktasında üretim faliyetine devam etmektedir.

KME firması demir çelik sektörüne; üretimindeki müşteri odaklı geliştirdiği sürekli döküm makinaları için bakır kalıp, bakır plakalar ve ocaklar için soğutma panelleri ve bu ürünlerin servisi ile hizmet vermektedir.  

MAK Ltd firması ise 1988 yılından beri temsil ettiği firmalar ile Türkiye demir çelik sektörüne servis sağlamaktadır.

KME firması özellikle yassı çelik üretimi yapan ve Beam Blank kalıp kullanan müşterilerine daha iyi ve hızlı bir hizmet verebilmek için dünya çapında servis noktaları konseptini oluşturmuştur. Almanya, Türkiye, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika Avusturalya ve Meksika bölgelerinde yassı döküm bakır plakaları ve bakır kalıplara tamirat ve nikel kaplama hizmeti veren servis noktaları bulunmaktadır.

KME ve MAK ortaklığınında kurulmuş olan KME KALIP SERVİS A.Ş; Türkiye’de yassı çelik üreten firmaların bakır plakalarına kaliteli ve  hızlı bir tamirat ve nikel kaplama servisini verebilmek için Gebze Kocaelinde kurulmuştur.